همه چیز درباره رنگ اکریلیک (اکرولیک)

رنگ اکریلیک یکی از رنگ‌های پر استفاده است که کمترین آلودگی را دارد. این نوع رنگ قابلیت حل شدن در آب را دارد و از آنجایی که نوعی پلاستیک پلیمر است، هنگامی که خشک می‌شود انعطاف، نفوذناپذیری در برابر آب و دوام خود راحفظ می‌کند؛ به طوری که می‌توان لایه‌های بعدی رنگ را بدون تاثیر بر لایه‌های زیرین روی آن اضافه کرد.

از مشخصه‌های رنگ اکریلیک این است که به سرعت خشک می‌شود و به همین دلیل هنرمند نقاش می‌تواند لایه‌های پی در پی چندگانه را بدون تداخل رنگ‌ها کار کند. اسپری کردن آب می‌تواند کمی زمان خشک شدن رنگ را هم در نقاشی و هم در پالت طولانی‌تر کند.

رنگ اکریلیک نسبت به رنگ‌های سنتی مثل رنگ روغن و آبرنگ جدیدتر است. رنگ اکریلیک نوعی رنگ شیمیایی است که کاربرد وسیعی در صنایع مختلف و به خصوص صنعت ساختمان دارد. این نوع رنگ در دو نوع پایه آبی و پایه حلالی طبقه بندی می شود و هرکدام کاربردهای خود را دارند.

اتاق نشیمن - رنگ اکریلیک - رنگ اکرولیک

رنگ اکریلیک رنگی شیمیایی که با خواص دوام و درخشندگیش نخست در صنعت اتوموبیل سازی به کار رفت و اخیراً نیز در انواع نقاشی‌ها مورد استفاده قرار گرفته‌است. رزینهای آکریلیک به دو دسته پایه حلال نفتی و حلال آب تقسیم میشوند. خصوصاً آن دسته که به آسانی در آب حل می‌شود، زود خشک می‌شود و سطحی سخت و آسیب ناپذیر به وجود می‌آورد، گرچه باید افزود فاقد خواص ظرافت پذیری و عمق و جلای رنگ روغن یا آکرلیک پایه حلالی است. رنگهای اکریلیک بسیار متنوع هستند و برای ایجاد بافت در سطوح مناسبند چون غلظت بالایی دارند و به سرعت خشک می‌شوند. رنگ اکریلیک انعطاف پذیر است و به همین علت روی تمام سطوح از جمله مدل‌های خمیر کاغذ پارچه و کفش قابل استفاده است. رنگ‌های اکریلیک پایه آب نسل جدید از رنگ‌های ساختمانی می‌باشند که با توجه به مسائل زیست محیطی و عدم استفاده از حلال‌های آلی و مواد مضر کاربردی این نوع رنگ‌ها روبه افزایش است. بطوریکه به تدریج جایگزین مناسبی برای رنگ‌های روغنی الکیدی می‌باشند. رنگ ترافیک که عموماً برای خط کشی خیابانها استفاده میشود هم از رزین آکریلیک پایه حلالی استفاده میشود.


رنگ اکریلیک (اکرولیک) پایه آبی

رنگ اکریلیک - رنگ آکرولیک - رنگ اکرولیکرنگ های اکریلیک پایه آب نسل جدید از رنگ های ساختمانی می باشند که با توجه به مسائل زیست محیطی و عدم استفاده از حلال های آلی و مواد مضر کاربردی این نوع رنگ ها رو به افزایش است. بطوری که به تدریج جایگزین مناسبی برای رنگ های روغنی الکیدی می باشند.

از ویژگی های فنی این محصولات می توان به موارد زیر اشاره نمود :

مقاومت شستشوی بسیار خوب، فقدان بوی نامطبوع و سازگار با محیط زیست به دلیل عدم استفاده از حلال های نفتی و آلی، دارا بودن پوشش خوب و داشتن صرفه اقتصادی و اعمال آسان آن ها بر روی سطح . رنگ های اکریلیک سیلیکون مخصوص نما نیز مخصوص استفاده در نمای ساختمان بوده و ویژگی های فنی آن شامل : تنفس، مقاومت خوب در برابر نفوذ آب، مقاومت در برابر آلودگی های سطح، پوشش بالا و عدم جذب چرک و حفظ تمیزی سطح می باشد. این رنگ‌ها بسیار متنوع هستند.این رنگ ها برای ایجاد بافت در سطوح مناسبند چون غلظت بالایی دارند و به آهستگی خشک می‌شوند. رنگ اکریلیک انعطاف پذیر است و به همین علت روی تمام سطوح قابل استفاده است. خاصیت ویژه این رنگها به خاطر بدون بو بودن آنهاست.

مزایای رنگ های اکریلیک (اکرولیک)

خواص رنگ اکریلیک (اکرولیک)

  1. ساخته شده از بهترین مواد اولیه و تکنولوژی بالا و سازگار با محیط زیست و سلامتی انسان.
  2. خشک شدن سریع و چسبندگی عالی و دوام و انعطاف پذیری خوب و قابلیت شستشو و مقاوم به رطوبت و نداشتن بو و حساسیت زایی و تنفس مناسب و عدم جذب چرک و آلودگی و عدم نیاز به حلال های آلی.
  3. مناسب برای سطوح گچی ، سیمانی ، آجری .

آماده‌سازی سطوح جهت اعمال رنگ‌های اکریلیک برپایه آب

سطوح گچی

دیوارهای بیرونی

سطوح بتونی و سیمانی


رنگ اکریلیک - رنگ آکرولیک - رنگ اکرولیک

طریقه مصرف رنگ اکریلیک (اکرولیک)

به تازگی رنگ های نانو برای دیوار های مقابل باران و آفتاب طراحی شده است، ویژگی های آنها :


خرید و اجرای رنگ اکریلیک (اکرولیک)

همواره در تمامی مراحل ساخت و ساز نیاز به مصالح با کیفیت به همراه اجرای دقیق و حرفه ای آن احساس میشود . چیزی که اگر به آن دقت نشود باعث ضرر و صرف هزینه های زیادی خواهد شد و هرگز کارایی مورد انتظار از آن سیستم و محصول را نخواهد داشت . لذا انتخاب مجری و محصول اصل و با کیفیت از جلمه مهمترین موارد در بحث ساخت ساز و سایر بخش ها می باشد.

کمپانی معتبر SKK ژاپن که طیف وسیعی از رنگ ها و پوشش های ساختمانی را در آسیا پوشش میدهد ، بهترین گزینه برای تهیه رنگ اکریلیک (اکرولیک) می باشد . که شرکت سایگان توس با بهره گیری از کادری مجرب جهت اجرای انواع رنگ ، نما ، کفپوش و سایر پوشش ها با استفاده از محصولات SKK (اس کی کی) این امر را میسر میسازد.

می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به این محصول و سفارش آن از طریق برگه تماس با کارشناسان ما در تماس باشید.

 


خبرنامه ایمیلی !