رنگ بنفش در دکوراسیون

رنگ بنفش در دکوراسیونبنفش از ترکیب رنگ قرمز فعال و گرم با آبی آرام و سرد است. بنفش روشن نشان دهنده ذهنی والا با دانش روحی و ظرفیت های شهودی است. بنفش نماد اشرافیت است.

تأثیرات رنگ بنفش

بنفش حس خرد و شهودی قدرتمند هم چنین قدرت جسمانی و منابع لازم برای اعمال تغییرات  در زندگی خود و دیگران دارد. رنگ بنفش برای اختلالات روانی مثل شیزوفرنیا بسیار مفید است همینطور برای بیماری های کلیه و اختلالات سیستم عصبی کمک کننده خواهد بود. رنگ بنفش می تواند یک آرام کننده عمومی و کاهش دهنده فعالیتهای قلبی و لنفاوی باشد.

هم خوانی رنگ بنفش با رنگ های دیگر

مکمل رنگ بنفش ، رنگ زرد است. این دو رنگ در کنار هم حس تعادل ایجاد می کند همینطور رنگ نارنجی، سفید و طلایی هم در کنار رنگ بنفش بسیار زیبا است.

color compositionاستفاده از رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی

اگر در گروه افرادی قرار دارید که مشغله های زیادی در طول روز دارید و پس از ساعت ها کار فکری به خانه باز می گردید به شما توصیه می کنیم تا  دکوراسیون و رنگ بندی  خانه خود را از طیف گسترده ای از رنگ های بنفش انتخاب کنید رنگی که موجب افزایش آرامش در میان اعضای خانواده می شود. انتخاب رنگ بنفش برای طراحی اتاق نشیمن به ایجاد فضایی صمیمانه و دوستانه کمک می کند. آشپزخانه بنفش رنگ محیطی رویایی و بسیار مناسب برای صرف غذا و جمع شدن اعضای خانواده در کنار هم است. این رنگ شاید بیشتر توسط زوج های جوان مورد توجه قرار بگیرد.


خبرنامه ایمیلی !