رنگ خود شستشو یا خود تمیز شونده با خاصیت hydrophilic (هیدروفیلیک)

دانشمندان از گذشته تابحال برای هر مشکلی به دنبال راه حلی بوده اند. برخی از این مشکلات تاکنون بدون راه حل بوده و بعضی دیگر منجر به کشف یا اختراعی شده که نتیجه آن موجب آسایش و پیشرفت بشر بوده است. یکی از مشکلات بارز در نماهای خارجی ساختمان آلودگی نما در اثر آلودگی هوا است. نفوذ و جذب چربی و دوده معلق در هوا به سطح پوشش خارجی ساختمان باعث می شود نمای ساختمان به مرور آلوده شده و ظاهر نازیبایی داشته باشد.
بدین منظور رنگ ها و پوشش هایی که در نمای خارجی ساختمان استفاده می شوند بهتر است خاصیت آنتی استاتیک داشته باشند و ذرات معلق در هوا را به خود جذب نکنند. البته این ماهیت به تنهایی نمی تواند تمامی آلودگی های موجود در هوا را از سطح خود دفع کند.
از جمله خواص نوینی که شرکت های معتبر و پیشرو در زمینه رنگ های نما به آن پرداخته اند، تولید رنگ هایی با خاصیت هیدروفیلیک است.

رنگ خود شستشو

سطح اینگونه رنگ ها به گونه ای هستند که آب باران را به سطح خود جذب نموده و از آن به عنوان محملی برای دفع چربی و دوده استفاده می کند. به این روش لکه های ناشی از گرد و غبار و چربی به راحتی از سطح نما شسته شده و ظاهر نمای ساختمان همواره پاکیزه نگاه داشته می شود.

این فناوری موجب می شود هزینه های کمتری برای پاکیزه نگه داشتن نمای ساختمان و محیط شهری صرف شده و به خصوص برای برج ها و ساختمان های بلند که پاکیزه سازی نمای ساختمان هزینه های هنگفتی دارد، بسیار موثر است. همچنین استفاده از این رنگها برای المان های شهری و پل ها و … که استفاده از مواد شوینده برای شستشوی سطوح آنها بسیار هزینه بر و آلوده کننده آب های سطحی است، کاربرد فراوانی دارد.

از جمله شرکت هایی که به رنگ هایی با این خاصیت دست یافتند کمپانی SKK ژاپن است که محصولات Ceratight series و Clean Mild Urethane را به ثبت رسانیده است . برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این محصولات و خرید آنها باما تماس بگیرید !


خبرنامه ایمیلی !