رنگ زرد

رنگ زردرنگ زرد رنگی گرم و شاد است. این رنگ کنایه ای از خورشید، رنگ ابدیت و جاودانگی، روی هم رفته از رنگ های نورانی است. توانایی ذهنی و تمرکز انسان را بیشتر می کند. زرد از رنگ های اصلی و جزو رنگ های گرم است، این رنگ به رنگ قرمز نزدیک تر بوده ولی نسبت به آن ملایم تر است و هیجان کمتری ایجاد می کند .

رنگ زرد ، سنبل عقل و خرد است. وجود رنگ طلایی نشانه کیفیت روحی بالا است. لیمویی کم رنگ نمایانگر قدر عقلایی زیاد ، زرد تیره چرک مرده نشانه حسادت و سوء ظن است .  زرد بی روح و مات ، نشانه خوش بینی کاذب است.

تأثیرات رنگ زرد

اگر در زندگی به دنبال شفافیت در تصمیم گیری، رهایی از افسردگی، فرسودگی روانی، دلهره، حالت عصبی و خستگی حافظه و مهارت های تمرکز هستید از رنگ زرد استفاده کنید. چون این رنگ از بقیه رنگ ها زودتر دیده می شود. بیشتر از بقیه برای جلب توجه مورد استفاده قرار می گیرد. تأثیر گذارترین نقطه ای که در بدن انسان می تواند از رنگ زرد متأثر گردد، ذهن آدمی است. تمامی فعالیت های ذهنی فرد به وسیله نیروی رنگ زرد به حرکت در می آید. به وسیله این رنگ خوش بینی و اعتماد به نفس در فرد افزایش می یابد.

رنگ زرد باعث افزایش تمرکز شده، سوخت و ساز را زیاد می کند و سخت ترین رنگ برای چشم است. سرو کار داشتن با این رنگ به ما کمک می کند تا به مجهولات و اختلافات وجودمان پی ببریم. اشخاصی که کور رنگی دارند معمولا رنگ زرد را می توانند ببینند. سیستم عصبی، معده، روده ها و کلیه ها تحت تأثیر این رنگ قرار دارند و اگر ناراحتی در آن ها ایجاد شود به وسیله رنگ زرد می توان آن را درمان نمود. رنگ زرد و زرد طلایی هم واکنش های فرد را در رابطه با زندگی و هم تصورات خوش بینانه در انسان را تقویت می بخشد. رنگ  زرد رنگ جدایی است و در صورت کاربرد بیش از حد آن ممکن است در فرد احساس انزوا نسبت به محیط و مردم پدید آورد.

هم خوانی رنگ زرد با رنگ های دیگر

طیف ها ی رنگ زرد با طیف های آبی به شدت هم خوانی دارد و به زیبایی کنار هم می نشینند. هم چنین رنگ سبز از جمله رنگ هایی است که کنار زرد ترکیبی فوق العاده را خلق می کند. بسیاری از معمارانی که به سبک کلاسیک کار می کنند ترجیح می دهند رنگ زرد با مشکی و قرمز ترکیب نمایند.

در قرن بیستم رنگ زرد از طرفداران زیادی برخوردار شد. به خصوص ترکیباتی که شامل زرد ملایم و دیگر رنگ ها می شد. در دهه 1950 ترکیب زرد لیمویی با صورتی ملایم، آبی ملایم و سبز مورد استقبال افراد قرار گرفت. هم چنین در دهه 1960 ترکیب زرد لیمویی با بنفش، سبز روشن و نارنجی سیر بیشترین ترکیب رنگی بود که از طرف افراد انتخاب می شد.

یکی از اشکال رنگ زرد که بسیار جذاب و چشم گیر است رنگ طلایی می باشد. چنانچه می خواهید شکوه و جلوه ای بی نظیر را به خانه خود دعوت کنید به شما ترکیب زرد طلایی با آبی سیر، قرمز مخمل و بنفش تیره را به شما توصیه می کنیم.

استفاده از زرد در دکوراسیون داخلی

رنگ زرد در دکوراسیون داخلی

 زمانی که قصد دارید از رنگ زرد در دکوراسیون داخلی استفاده کنید، این نکته را از یاد نبرید که نورهای طبیعی که در خانه وجود دارند تأثیر زیادی در تغییر جلوه رنگ زرد خواهند داشت. رنگ زرد یک انتخاب عالی در تزئین اتاق برای فعالیت عقلانی می باشد که استفاده از آن در کنار یک رنگ نظیر رنگ آبی مهم است . چون معیاری از امنیت و آرامش را القا می کند. رنگ زرد بهترین رنگ برای روشن کردن دکوراسیون یا اتاق هایی که رو به شمال قرار دارند می باشد. این رنگ برای آشپزخانه اتاق ناهارخوری و اتاق های رو به شمال مناسب است ولی برای اتاق خواب مناسب نیست.


خبرنامه ایمیلی !