رنگ سبز در دکوراسیون داخلی

رنگ سبز از رنگهای فرعی است که از ترکیب دو رنگ اصلی آبی و زرد به وجود می آید. رنگ سبز نه مانند زرد محرک و هیجان آور است و نه مانند آبی مسکن و غیر فعال است. رنگ وسط و متعادل است . این رنگ در حالات التهابی بدن یک اثر آرام بخش دارد و به دستگاه عصبی آرامش می دهد. هرچه سبز آن کمرنگ تر باشد آرامش بیشتری را القا می کند.

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی

تأثیرات رنگ سبز

رنگ سبز برطرف کننده ی خستگی روحی است و باعث آرامش روح میشود. رنگ سبز حس دوستی، امید، ایمان را افزایش می دهد . رنگ سبز متعادل کننده، تسکین دهنده و آرامش بخش چه از نظر روحی و چه از نظر جسمی. این رنگ  در بهبود اختلالات خواب، خستگی و تحریک پذیری  موثر است. اما پس از مدتی کسل کننده می شود. رنگ سبز نیازی به تنظیم شبکه چشم ندارد و به همین دلیل موجب تقویت بینایی می شود. گرچه رنگ سبز یک رنگ درمانی خنثی است، اما بر روح و روان همه انسانها تأثیر مشابهی نمی گذارد. تأثیر طولانی مدت رنگ سبز در بسیاری از انسانها نوعی حالت عصبی و کسالت ایجاد می کند، حالت انسان را نا آرام می کند.

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی

هم خوانی رنگ سبز با رنگهای دیگر

مکمل رنگ سبز قرمز است. رنگ سبز زمانی بهترین و بیشترین تأثیر را دارد که رنگ نارنجی را در کنار خود داشته باشد . در این صورت رنگی فعال و پرشور و در عین حال لطیف است. هم چنین رنگ سفید در کنار رنگ سبز حس تازگی و خنکی را می دهد.

استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون داخلی

رنگ سبز دارای تنوع زیادی است . سبز زیتونی، سبز پسته ای ، سبز چمنی اما تمام این رنگ ها فقط یک چیز را تداعی می کنند . طبیعت تازگی و لطافت و در واقع رنگ سبز سمبل و نماد طراوت و شادابی موجود در طبیعت کره زمین است. از این رو استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون منزل می تواند تمام این ویژگی ها را در خانه نیز به وجود بیاورد. هم چنین استفاده از رنگ سبز و سفید در آشپزخانه زیباترین جلوه را خواهد داشت. برای مثال اگر می خواهید در آشپزخانه خود احساس خنکی و آرامش کنید.


خبرنامه ایمیلی !