رنگ قرمز

رنگ قرمزرنگ قرمز جزو سه رنگ اصلی است و یکی از محبوب ترین و پرشورترین رنگ ها است . قرمز سنبل زندگی ، قدرت و نشاط است.

تأثیرات رنگ قرمز

 قرمز رنگ گرمی است که برانگیزاننده هیجانات قوی نشانگر عشق، حرارت و صمیمیت ، به وجود آورنده احساس شور و هیجان، تحریک کننده احساس خشم و عصبانیت . رنگ قرمز نگاه را به خود می کشاند و به گردش خون سرعت می بخشد . این رنگ انژری بدن را افزایش می دهد .

رنگ قرمز را نباید در این بیماری ها استفاده کرد: اختلالات روحی ، افزایش دمای بدن، افزایش فشار خون استفاده نادرست از رنگ قرمز می تواند در فرد ایجاد تب و خستگی کند.  توصیه می شود دررنگ درمانی با رنگ قرمز از ترکیب آن با رنگ آبی استفاده می شود.

هم خوانی رنگ قرمز با رنگ های دیگر

 مکمل رنگ قرمز سبز است که می تواند با کنار هم گذاشتن این دو رنگ احساس متعادل تری را ایجاد کرد و همینطور رنگ آبی فیروزه ای با آن ترکیب خوبی ایجاد می کند. زیباترین و خوشایند ترین رنگی که با قرمز می توان دید رنگ سفید است. رنگ های طلایی، فیروزه ای ، سبز و آبی هم در کنار قرمز خیلی خوب جواب می دهد.

استفاده از رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی

اگر قرمز را به همراه رنگ های ملایم گرم و یا طرح هایی مثل طرح چوب به کار ببرید فضایی سنتی ایجاد می شود و اگر این رنگ در کنار رنگ های خنک و ملایم استفاده شود فضایی مدرن ایجاد می شود.

در دکوراسیون داخلی بهتراست از این رنگ به تنهایی و یا به عنوان رنگ غالب استفاده نشود. دلیل آن این است که در رنگ قرمز تندی بیش از حد تنش ایجاد می کند و اگر زیاد استفاده شود کلافه کننده است. بهتر است در دکوراسیون داخلی از رنگ قرمز به عنوان مکمل استفاده شود. نشیمن قسمتی از خانه است که احتیاجی به هیجان و تحرک روحی ندارد و رنگی به این تندی مناسب نشیمن نیست اما رنگ قرمز در اتاق نهارخوری باعث می شود همه چیز طعم بهتری داشته باشد و موجب اشتها ، لذت جویی و خلاقیت می گردد.


خبرنامه ایمیلی !