رنگ نارنجی در دکوراسیون

رنگ نارنجی رنگی گرم است، نارنجی ترکیبی از رنگ زرد و قرمز و رنگی شاد و زندگی بخش است. این رنگ  به عنوان یک رنگ انرژی زا به شمار می رود. رنگ نارنجی به طرق گوناگونی شاد به نظر می رسد و مثل زرد تحریک کننده و مانند قرمز مملو از شور و علاقه و نشاط ؛ هرچند که با یک درجه کمتر، می باشد.

رنگ نارنجی در دکوراسیون داخلی

تاثیر رنگ نارنجی

 رنگ نارنجی یکی از رنگ های التیام دهنده می باشد و گفته می شود که میل به غذا را افزایش داده و نیز باعث شور و نشاط ، اشتیاق و خلاقیت می شود. این رنگ باعث حالت خوش بینی در فرد می شود و آن غیر قابل انکار است بر اثر این رنگ نبض تندتر می زند ولی بر فشار خون اثر ندارد و بر گوارش موثر است. استفاده زیاد از رنگ نارنجی تنبلی را در فرد تقویت می کند و غرور و بداخلاقی را به همراه می آورد.

هم خوانی رنگ نارنجی با رنگ های دیگر

هماهنگی رنگ نارنجی با طلایی ، برنز و سفید زیبایی و حرارت و تنوع رنگی را می دهد. ترکیب نارنجی و صورتی به اتاق حرارت و جنبش می دهد. دو رنگ سفید و سیاه زمینه ای خنثی برای خودنمایی  رنگ نارنجی می سازد. در چرخه رنگی در رنگ نارنجی و قرمز در کنار هم بسیار موزون و زیبا می باشند. اتاق را دوست داشتنی و جالب می سازد. رنگ آبی در کنار رنگ نارنجی باعث زیباتر شدن و خاص بودن فضا می شود.

رنگ نارنجی در دکوراسیون

استفاده از رنگ نارنجی در دکوراسیون داخلی

این رنگ ممکن است گرم ترین رنگ سال باشد. اگر رنگ دیوار اصلی و یا یکی از دیوارها با این رنگ نقاشی شود. گرمی، جنبش و حرکت در اتاق ایجاد می شود و تازگی و طراوت به منزل اضافه می شود. انتخاب یک رنگ جیغ برای اتاق شاید یک حرکت هولناک به نظر برسد اما این کار با به کار بردن رنگ های دیگر در فضا جلوه ای عالی به اتاق می دهد.در اتاق خواب اگر کنار رنگ نارنجی  پر رنگ دیوار از رنگ های سبز کیوی ، سبز جلبکی و قهوه ای استفاده شود فضا را به نحوه عالی جذاب می سازد.


خبرنامه ایمیلی !