رنگ های با خاصیت هیدروفیلیک چه ویژگی هایی دارند

CLEAN MILD GRANDرنگ های هیدروفیلیک یا خود شستشو چه رنگ هایی هستند؟

دانشمندان از گذشته تابحال برای هر مشکلی به دنبال راه حلی بوده اند. برخی از این مشکلات تاکنون بدون راه حل بوده و بعضی دیگر منجر به کشف یا اختراعی شده که نتیجه آن موجب آسایش و پیشرفت بشر بوده است. یکی از مشکلات بارز در نماهای خارجی ساختمان آلودگی نما در اثر آلودگی هوا است. نفوذ و جذب چربی و دوده معلق در هوا به سطح پوشش خارجی ساختمان باعث می شود نمای ساختمان به مرور آلوده شده و ظاهر نازیبایی داشته باشد.
بدین منظور رنگ ها و پوشش هایی که در نمای خارجی ساختمان استفاده می شوند بهتر است خاصیت آنتی استاتیک داشته باشند و ذرات معلق در هوا را به خود جذب نکنند، البته این ماهیت به تنهایی نمی تواند تمامی آلودگی های موجود در هوا را از سطح خود دفع کند.
از جمله خواص نوینی که شرکت های معتبر و پیشرو در زمینه رنگ های نما به آن پرداخته اند، تولید رنگ هایی با خاصیت هیدروفیلیک است.

SKK

سطح اینگونه رنگ ها به گونه ای هستند که آب باران را به سطح خود جذب نموده و از آن به عنوان محملی برای دفع چربی و دوده استفاده می کند. به این روش لکه های ناشی از گرد و غبار و چربی به راحتی از سطح نما شسته شده و ظاهر نمای ساختمان همواره پاکیزه نگاه داشته می شود.
این فناوری موجب می شود هزینه های کمتری برای پاکیزه نگاه داشتن نمای ساختمان و محیط شهری صرف شده و به خصوص برای برج ها و ساختمان های بلند که پاکیزه سازی نمای ساختمان هزینه های هنگفتی دارد، بسیار موثر است.
همچنین استفاده از این رنگها برای المان های شهری و پلها و … که استفاده از مواد شوینده برای شستشوی سطوح آنها بسیار هزینه بر و آلوده کننده آب های سطحی است، کاربرد فراوانی دارد.
شرکت SKK در محصولات گروه های Ceratight و Clean Mild از این فناوری استفاده نموده است و به عنوان نوع آوری شرکت خود به ثبت رسانیده است. (JP PAT NO. 3009363 Patented)

حتما بخوانید :   رنگ های بازیگوش

خبرنامه ایمیلی !