پرسش های رایج

از روشهای اجرای رنگ ( پیستوله یا غلتک ) کدام یک بهتر است؟

ابزارهای مختلف اجرای رنگ آمیزی کارایی متفاوت دارند. کار با پیستوله، سریعتر و بدون درز انجام می گیرد. اما پاشیدن رنگ به اطراف زیاد است. بنابراین باید مراقبت ویژه ای جهت جلوگیری از مزاحمت برای همسایگان اندیشیده شود. در روش رنگ آمیزی با غلتک زمان بیشتری گرفته می شود. اما پاشش رنگ به اطراف زیاد نیست. در زیرکارهایی که گوشه های زیادی دارند امکان اجرا بصورت غلتکی وجود ندارد و بهتر است از قلم مو و یا پیستوله استفاده شود.

آیا خودم می توانم رنگ را خریداری کنم و کار نقاشی را انجام دهم؟

به طور کلی محصولات ما برای مجریان حرفه ای تولید می شود. اجرای کار باید توسط افراد متخصص صورت پذیرد.

آیا می توان روی دیواری که هنوز مرطوب است رنگ کرد؟

رطوبت زیر کار برای رنگ آمیزی باید زیر 10٪ باشد.

آیا رنگ های شما بوی تند دارد؟

رنگ های با پایه آب دارای بوی کمی هستند اما بدون بو نیستند. بوی این گونه رنگ ها حداکثر بعد از یک روز از بین می رود. رنگ های با پایه حلالی بوی نسبتاً تندی دارند. حتی اگر در فضای خارجی اجرا شود تا مدت یک هفته بوی آن به مشام می رسد. رنگ های دارای پایه حلالی ضعیف دارای بوی کمتری هستند و در زمان کوتاه تری بوی آن ها می رود. رنگ های که برای فضاهای داخلی توصیه شده اند به طور معمول اگر هم بو داشته باشند مواد مضر برای بدن ندارند و یا درصد آن بسیار ناچیز است.

آیا می توان رنگ های مختلف از یک جنس را با هم مخلوط کرد؟

رنگ مختلف از یک جنس را می توان با هم مخلوط کرد و بعضی اوقات موجب کارایی بیشتر می شود.

چه تمهیدات ویژه ای برای ترک های سطح اندیشیده می شود؟

در سطوح بزرگ نما بهتر است شیارهایی در سیمانکاری در نظر گرفته شود که ترک های سطح کنترل شود. ولی برای ترک هایی که به صورت مویین به روی زیر کار ایجاد شده است به وسیله ترمیم کننده سطح آن صاف می شود و لایه های بعدی بر روی آن اجرا می گردد. ترک های بزرگتر بوسیله کاردک بصورت V شکل باز شده و بوسیله بتونه پر می شود.

وقتی هوا خیلی گرم و یا خیلی سرد است می توان کار را اجرا کرد؟

وقتی که در زیر تابش مستقیم خورشید و خیلی داغ است رنگ به سرعت خشک می شود و ممکن است کیفیت اجرا کاهش یابد. در اینگونه مواقع می توان ساختمان را بوسیله کاور پوشاند. در هوای سرد در مدت زمان خشک شدن محصول دمای هوا نباید به زیر 5 درجه سانتیگراد برسد.

اگر قسمتی از دیوار با آبمیوه و یا مواد دیگر لک شده باشد با چه روشی آن را پاک کنم؟

لکه ها را با پارچه نرم آغشته به مواد شوینده خنثی ( یا قلیایی ضعیف ) پاک کنید. البته نتیجه کار به نوع لکه و زمان ایجاد شدن آن بستگی دارد.

تفاوت مصالح پوششی و رنگ چیست؟

رنگ معمولاً لایه نازکی است که نقش محافظت و رنگ آمیزی را با هم انجام می دهد. ولی مصالح پوششی معمولاً لایه ضخیم تری است که بافت دارد و با ماله و یا غلتک اجرا می شود.

تفاوت محصولات چند لایه با تک لایه در چیست؟

محصولات چند لایه معمولاً در سه لایه اصلی اجرا می شوند زیر لایه یا پرایمر، لایه میانی یا بافت، لایه نهایی. ولی پوشش های تک لایه ( مصالح کشسان ) معمولاً در دو لایه اجرا می شوند یک لایه آستری و یک لایه نهایی ولی هر دو لایه از یک نوع محصول هستند.